تحویل به هنگام کالا

سیاست های ارسال کالا در دیدبازار

دیدبازار با علم به اینکه خرید از فروشگاه اینترنتی بایستی با سرعت، دقت و آرامش خاطر عجین باشد اقدام به تهیه و تدوین سیاست «تحویل به هنگام کالا» نموده است. در این سیاست شیوه های مطمئن و متنوع ارسال کالا را پیش بینی کرده ایم تا کالا در زمان مناسب و با هزینه مناسب به دست مشتری برسد.

پس از یک سال پیاده سازی شیوه های ارسال کالا (دسترسی به سیاست های ارسال کالا در سال 1396) و با گذشت دو ماه از سال جدید( 1397 شمسی) دیدبازار تصمیم گرفت سیاست های ارسالش را باز بینی کند.

 

شیوه های ارسال کالا

شیوه های ارسال کالا در دیدبازار به لحاظ جغرافیایی به یک طبقه اصلی و به لحاظ نوع کالا یک طبقه فرعی تقسیم بندی می شود. در تقسیم بندی اصلی، مقصد کالا حائز اهمیت است و در تقسیم بندی فرعی وزن و حجم کالا است که اهمیت دارد.«ارسال در تهران» ، « ارسال به شهرهای حومه ی تهران » و « ارسال به شهرستان ها » از طبقه بندی کلی است و ارسال کالای سبک و کالای سنگین نیز تقسیم بندی فرعی شیوه های ارسال می باشد. با توجه به امکانات دیدبازار و متناسب با نوع طبقه بندی کالا سعی کرده ایم برای کلیه مشتریان ، شیوه های خاص ارسال با هزینه هایی مشخص و رقابتی را در نظر بگیریم.

الف) ارسال کالا در شهر تهران

شیوه های ارسال کالا در تهران بسیار متنوع است البته محدودیت هایی نیز برای دیدبازار از جمله گستره وسیع شهر تهران به لحاظ جغرافیایی و پراکندگی توزیع سفارشات، ترافیک و از همه مهم تر هزینه بالا وجود دارد. اما از ان جهت که رقابت ارسال سریع، به هنگام، ارزان و حتی رایگان در شهر تهران بین فروشگاه های اینترنتی بسیار داغ است برای جا نماندن از این غافله ما نیز به مرور زمان سیاست های ارسال مان را اعلام خواهیم کرد.

الف- 1) ارسال کالاهای سبک در شهر تهران

  کالای سبک در شهر تهران به کالایی گفته می شود که امکان جابه جایی و حمل ایمن آن توسط پیک ممکن و میسر باشد. کالاهایی مثل جاروبرقی، همزن،خردکن، آبمیوه گیری،چرخ خیاطی، اطو و ... از این دست کالاها محسوب می شوند.

  •  پیک موتوری :

ارسال کالاهای سبک در تهران از طریق پیک در سال 1397 به دو بخش منطقه ایی تقسیم شد:

1-    کرایه ارسال کالا با پیک موتوری برای مناطق شهری6 تا 17 تهران ؛ 17 هزار تومان می باشد.

2-    کرایه ارسال کالا با پیک موتوری برای مناطق شهری1 تا 5 و مناطق شهری 18 تا 22 شهر تهران ؛ 28 هزار تومان می باشد.

 

  • سایر روش ها:

بهره گیری از سیستم های حمل و نقل جاری و کلیه شیوه های ممکن که کالا با هزینه و اطمینان مناسب به دست مشتری برسد وظیفه کارشناسان دیدبازار می باشد. برای بهره مندی از این روش نیز می توانید بایستی گزینه « سایر روش های ارسال هماهنگ شود» را انتخاب کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

الف-2)ارسال کالاهای سنگین در شهر تهران

وانت شهری:

کالاهای سنگین در شهر تهران صرفا با وانت جابه جا می شود و البته با توجه به گستردگی شهر تهران، ارسال این کالا را به دو بخش نزدیک و دور با هزینه های متفاوت ارسال تقسیم کرده ایم.

  • ارسال کالای سنگین مناطق شهری6 تا 17 شهر تهران: هزینه ارسال کالای سنگین برای مناطق شهری 6 تا 17 شهر تهران یکسان و برای تمامی کالاها 40 هزار تومان است.
  • ارسال کالای سنگین مناطق شهری1تا 5 و 18 تا 22 شهر تهران : هزینه ارسال کالای سنگین برای این مناطق از شهر تهران یکسان و برای تمامی کالاها 68 هزار تومان می باشد.

توجه : محله هایی از شهر تهران که جزء نواحی خارج از محدوده قانونی شهر تهران هستند از این قاعده مستثنی هستند مثلا محله شهرک قیامدشت در منطقه 15 تهران.

ب) ارسال کالا به شهرهای حومه ای تهران

سیاست دیدبازار برای ارسال کالا به شهرها های حومه ایی تهران (مندرج در توجه یک همین بخش) مشمول این سیاست هستند.شهرهای حومه ایی تهران از فقر روشهای ارسال رنج می برند. این شهرها علیرغم نزدیکی به تهران نسبت به سایر شهرستانها به جهت بعد مسافتی که تا تهران دارند و نبود سیستم های حمل و نقل متناسب با شرایط فعلی از جمله «بعد مسافت» و «ترافیک«» هزینه های گزافی را از بابت خرید از فروشگاه های اینترنتی پرداخت می کنند و متاسفانه فروشگاه های اینترنتی کمترین خدمت را به این مشتریان کرده اند.دیدبازار با ارج نهادن به این گروه از مشتریان برنامه های ویژه ایی برای این گروه دارد که به مرور منتشر خواهد کرد اما در شرایط فعلی سیاست ارسال به شرح زیر است.

توجه 1- شهرهایی از قبیل کرج، شهریار، اسلام شهر، قرچک، ورامین، رباط کریم، شهر قدس، شهریار، ملارد، نسیم شهر، پاکدشت، اندیشه، باقر شهر، چهاردانگه، پیشوا، پردیس، کهریزک، فشم و شهر جدید پرند جزء شهرهای حومه ای تهران محسوب می شوند.

توجه 2) منظور از شهر کرج ، مناطق شهری شهرستان کرج است و مناطق تابعه مثل هشتگرد، کردان، نظرآباد و برغان از این تعریف مستثنی هستند.

ب-1) ارسال کالاهای سبک به شهرهای حومه ای تهران

  • پست:

به کالاهای زیر 2 کیلوگرم که امکان ارسال آنها از طریق پست به شهرستان ها محیا باشد. کالای سبک می گوییم هزینه اینگونه کالاها فارغ از اینکه شهرستان مقصد کجاست در تمام کشور یکسان و معادل 12 هزار تومان است.

ب-2) ارسال کالاهای سنگین به شهرهای حومه ای تهران

  •  وانت بین شهری :

اینگونه شهرها باربری ندارند و به ناچار بایستی حمل و نقل از طریق ناوگان وانت بین شهری اتفاق بیافتد هزینه ارسال کالاهای سنگین برای این شهرها معادل 90 هزار تومان خواهد بود.

  • سایر روشهای ارسال :

بهره گیری از سیستم های حمل و نقل جاری و کلیه شیوه های ممکن که کالا را با هزینه و اطمینان مناسب به دست مشتری برسد وظیفه کارشناسان دیدبازار می باشد. گزینه « سایر روش های ارسال هماهنگ شود» بیش از آنکه برای هر قشر دیگر باشد مخصوص شهروندان ساکن در شهرهای حومه ایی تهران می باشد. علیرغم وجود سیستم های ارتباطی بین تهران شهرهای مجاور اما سیستم ارسال و تبادل کالا بین تهران و این شهرها ضعیف است اما بی شک می توان راهی برای ارسال با هزینه کمتر یافت. توصیه ما اینست که اگر هزینه 80 هزار تومانی وانت بین شهری برای شما گران است حتما این گزنه را انتخاب کنید یا با شماره تلفن های :476295-021 تماس بگیرید تا از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

ج) ارسال کالابه شهرستان ها -

کلیه شهرستان های کشور به استثنای شهرها های حومه ایی تهران (مندرج در بند ب) مشمول این سیاست هستند.

ج -1) ارسال کالاهای سبک به شهرستان ها

  •  پست:

به کالاهای زیر 2 کیلوگرم که امکان ارسال آنها از طریق پست به شهرستان ها محیا باشد. کالای سبک می گوییم هزینه اینگونه کالاها فارغ از اینکه شهرستان مقصد کجاست در تمام کشور یکسان و معادل 20 هزار تومان است.

توجه : چنانچه مشتری تمایل داشته باشد کالای بالای 2 کیلوگرم توسط پست ارسال شود بایستی به هنگام ثبت سفارش و در مرحله روش ارسال بایستی گزینه « سایر روش های ارسال هماهنگ شود» را انتخاب کنید. در این موارد کارشناسان دیدبازار با مشتری تماس گرفته و ضمن اعلام روشهای مختلف ، هزینه تک تک روشها را با ایشان در میان خواهیم گذاشت • باربری: ارسال کالاهای بیش از 2 کیلوگرم که از طریق باربری صورت می گیرد. هزینه اینگونه کالاها پس کرایه می شود و به هنگام ثبت سفارش و در مرحله روش ارسال بایستی گزینه « سایر روش های ارسال هماهنگ شود» را انتخاب کنید. در این موارد کارشناسان دیدبازار با مشتری تماس گرفته و ضمن اعلام روشهای مختلف ، هزینه تک تک روشها را با ایشان در میان خواهیم گذاشت.

ج-2) ارسال کالای سنگین به شهرستان ها

  •  باربری

ارسال کالاهای سنگین به شهرستان ها صرفا از طریق باربری ممکن و میسر خواهد بود. هزینه ارسال اینگونه کالاها فارغ از نوع کالا (یخچال، ساید،ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و ...) 100هزار تومان می باشد.

نکته: چنانچه کالاهای بزرگ بیش از یک قلم باشد به ازای هر قلم اضافه مبلغ 55 هزار تومان به فاکتور اضافه میشود.

  •  سایر روشهای ارسال

بهره گیری از سیستم های حمل و نقل جاری و کلیه شیوه های ممکن که کالا را با هزینه و اطمینان مناسب به دست مشتری برسد وظیفه کارشناسان دیدبازار می باشد. برای بهره مندی از این روش نیز می توانید بایستی گزینه « سایر روش های ارسال هماهنگ شود» را انتخاب کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

توجه : در صورتیکه مطمئن هستید می توانید کالا را به شیوه ایی دیگر با هزینه ایی کمتر دریافت کنید گزینه « سایر روش های ارسال هماهنگ شود» را انتخاب کنید یا با شماره تلفن های :476295-021تماس بگیرید.

 

نرخ کرایه ارسال کالای دیدبازار در سال 1397 در یک نگاه:

 روش های ارسال دیدبازار در سال 1397