تضمین بهترین قیمت

فروشگاه اینترنتی دیدبازار با شعار «دیدبازار، پنجره ای رو به بازار» قصد داشته و دارد نقش بازار سنتی را در فضای مجازی پر رنگ تر از پیش سازد. در همین راستا فروشگاه می بایست سیاست هایی را در پیش می گرفت که روحیه مشتری مداری و اصالت بازاری وار در آن موج می زد. پس سیاست تضمین بهترین قیمت را بر پایه ی اصل اصیل بازار یعنی انصاف و رعایت حال مصرف کننده، این سیاست را در نظر گرفتیم و قصدمان اینست که با انجام کارمان به هموطنان خدمت رسانی کنیم و باری از دوش جامعه بر داریم نه اینکه واسطه گری و دلال بازی را رونق دهیم و خود باری بر جامعه شویم.

کاهش هزینه خرید کالا در ایران با برنامه سیاست «تضمین بهترین قیمت»

سیاست «تضمین بهترین قیمت» فروشگاه اینترنتی دیدبازار، برنامه ایی در جهت کاهش هزینه خرید برای هموطنان گرامی است. امروزه هزینه خرید یک کالا منحصر به «قیمت مصرف کننده» مندرج بر روی کالا یا «قیمت عرضه کالا در بازار» نیست.هزینه خرید کالا از قیمت خرید کالا و «هزینه ایاب و ذهاب» گرفته تا «هزینه ريالی معادل زمانی که شما صرف پیدا کردن یک کالای خاص، انتخاب و خرید آن می کنید» را شامل می شود. دیدبازار با علم به بالا بودن هزینه خرید کالا در ایران به دنبال کاهش تمامی دغدغه ها و هزینه های مشتریان است. اطمینان داریم با پیگیری یک روند و برنامه کلی می توانیم به اهدافمان در این زمینه برسیم.

رمزگشایی از جعبه سیاه بهترین قیمت در فروشگاه های اینترنتی

«بهترین قیمت» یکی از مجهول ترین ارزش هایی است که سایت های اینترنتی بر روی آن مانور می دهند اما هیچ ملاک و شاخصی برای آن معرفی نمی کنند. با توسعه روز افزون فروش اینترنتی و زمانیکه دیدبازار تصمیم به حضور در این عرصه کرد بر خود لازم دیدیم که این سیاست را نیز جزء اصول و سیاست های کاری مان برشمارم.از یک سوی بازار رقابتی این حوزه اینگونه طلب می کرداز سوی دیگر و به طریق اولی تر ؛ سیاست های مبنای دیدبازار چنین اقتضا می کرد.

ملاک عمل برای یافتن اینکه دیدبازار «بهترین قیمت» را عرضه می کند چیست؟

در شرایط مختلف استاندارد ها و شاخص ها تغییر می کنند مثلا همانگونه که فاصله دو شهر را با کیلومتر می سنجند فاصله دو سیاره یا کهکشان را با سال نوری می سنجند پس علاوه بر اینکه داشتن یک شاخص واحد برای شرایط مختلف ممکن و عملی نیست بایستی بپذیریم درست هم نیست. پس در شرایط مختلف عرضه و تقاضا در بازار و شرایط مختلف اقتصادی کل جامعه چند استاندارد وجود دارد که عبارتند از :

1- قیمت مصرف کننده مصوب وزارت صنعت،معدن و تجارت و سایر مراجع ذی صلاح

2- قیمت بازاری کالا که منتج از قیمت عرضه و تقاضای بازار است.

3- قیمت رقابتی محصول که ناشی از وفور کالا در بازار و عرضه توسط طیف وسیعی از رقبا است.

«تضمین بهترین قیمت» در دیدبازار به چه معنا است؟

1-برای خرید کالاهایی که «قیمت مصرف کننده» مشخص و مصوب وزارت صنعت را دارند، خریدار همان قیمت یا بعضا قیمتی پایین تر از آن را پرداخت می کند.گروه کالاهایی مثل لوازم خانگی در این دسته جای می گیرند.

نکته: دیدبازار سعی دارد در مواردی هم که برخی کالاهای دسته های فوق الذکر در بازار کمیاب یا نایاب می شوند، کالا را با قیمتی پایین تر از قیمت مبادله ای بازار به دست مشتری برساند.

2-در مورد گروه کالاهایی که قیمت مشخص و مصوب ندارند و قیمت خریدشان وابسته به نوسانات بازار، ارز و طلا است، دیدبازار اقدام به عرضه کالا به کمترین قیمت ممکن می کند. محک عملکرد درست و بجای دیدبازار در این موارد، قیمت های اعلامی از سوی مراجع صنفی و سایت های معتبر و شناخته شده در حوزه اطلاع رسانی قیمت این کالاها خواهد بود. تلفن همراه و لپ تاپ از این دسته کالاها می باشند.

3-فقط دیدبازار به عرضه کالاهای لوکس با رویکرد «کشف قیمت» می پردازد. کالاهای لوکس در هیچ جامعه ایی اعم از توسعه یافته یا در حال توسعه؛ قیمت مشخص ندارند و قیمت عرضه آنها بیش از هر عامل دیگری تابع عرضه و تقاضا در بازار است. این قبیل کالاها زمانیکه به فروش می رسند بیشترین قیمت را در میان تمامی گروه کالاها به خود اختصاص می دهند و زمانیکه بازار کشش خرید این محصولات را ندارد، تولید کنندگان و عرضه کنندگان بیشترین تخفیفات ممکن را عرضه می کنند تا بازار را به خرید این محصولات راغب کنند. آثار هنری و صنایع دستی در این دسته جای می گیرند. دیدبازار با دو رویکرد «گردش روان تر و گسترده تر پول در جامعه» و «کاهش اسراف و تجمل گرایی» و با کمک تولید کنندگان و عرضه کنندگان این گروه کالاها؛ بهترین قیمت را عرضه می کند.

4-دیدبازار با برگزاری جشنواره ها و طرح های فروش دوره ایی به طور مستقل یا با همیاری تأمین کنندگان گرامی سعی می کند قدرت خرد آحاد جامعه را افزایش دهد و از اینرو در مقاطع زمانی خاص، پایین ترین قیمت خرید را نسبت به فروشگا های فیزیکی و مجازی دارای نماد اعتمادالکترونیک برای مشتریان فراهم می آورد.

5-دیدبازار برای ایفای نقش تعهد اجتماعی خویش در جامعه؛ همکاری با بنیادها، مؤسسات غیر انتفاعی را در دستور کار دارد و در مواقع مقتضی اطلاع رسانی خواهد نمود.

6-دیدبازار به دنبال کاهش برآیند هزینه خرید کالا برای کل جامعه است. حال مشتری در تهران یا شهرستان ساکن باشد فرقی نمی کند. هزینه هایی که دیدبازار کاهش می دهد عبارتند از:

1-6-هزینه ارسال کالای بالای 50هزار تومان در شهر تهران بدون محدودیت وزنی رایگان است و هزینه ارسال کالاهای بالای 50هزار تومان برای شهرتان ها چنانچه از طریق باربری ارسال شود تا باربری مقصد به عهده دیدبازار خواهد بود.

2-6-به ازای وجهی که پرداخت می کنید فقط و فقط کالای اصلی با گارانتی معتبر دریافت می کنید.

3-6-مشتری پیگیری های مستمر و پاسخگویی مؤثری را از زمان اظهار تمایل به ثبت سفارش تا هنگام دریافت کالا و پس از خرید را تجربه خواهد کرد.

4-6-«فروش را آغاز تعهد» و «خدمات پس از فروش را جزء لاینفک فروش» می دانیم. از اینرو برای بهره مندی از خدمات پس از فروش در کنار خریداران هستیم و در ادامه مسیر کسب و کارمان تلاش می کنیم به کمک خریداران وفادارمان و با فراهم آوردن ابزارهای لازم، تولید کنندگان و توزیع کنندگان رسمی را به ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی بیشتر به مشتریان ترغیب نماییم.

نظارت بر برنامه «تضمین بهترین قیمت» دیدبازار

بزودی شرایطی را فراهم خواهیم کرد که خریداران محترم بتوانند بر سیاست «تضمین بهترین قیمت» دیدبازار نظارت کنند.